מאמרים אתר הבית של מתי (MtK) קוצ'ן. בניית אתרי אינטרנט, מומחה ג'ומלה, מערכות ניהול תוכן, ג'ומלה (Joomla), שירותי ג'ומלה, הורדות ג'ומלה, מאמרים ג'ומלה, פיתוח ג'ומלה, RTL http://smartmtk.com/מאמרים/ Wed, 12 May 2021 21:30:08 +0000 Joomla! 1.5 - Open Source Content Management he-il הגירה ולא שדרוג http://smartmtk.com/מאמרים/גומלה-1.5/הגירה-ולא-שדרוג/ http://smartmtk.com/מאמרים/גומלה-1.5/הגירה-ולא-שדרוג/ mtk@smartmtk.com (MtK) ג'ומלה! 1.5 Fri, 13 Feb 2009 11:51:29 +0000 מתי להשתמש ברכיב SEF? http://smartmtk.com/מאמרים/גומלה-1.5/מתי-להשתמש-ברכיב-SEF/ http://smartmtk.com/מאמרים/גומלה-1.5/מתי-להשתמש-ברכיב-SEF/ כתובות SEF

מאמר זה מתיימר לענות על השאלות:

האם ניתן להמנע משימוש ברכיב SEF כגון sh404SEF או SEF Advance?
-SEF המובנה בג'ומלה! 1.5 צריך להספיק, נכון?

בפשטות - כן. ישנם הרבה אתרים ונסיבות עבורם ה-SEF המובנה בג'ומלה! 1.5 מספיק. כתובות SEF אלו טובות להרבה אנשים והן עליית מדרגה ביחס למצב הקיים בג'ומלה! 1.0. הוספת רכיב SEF יכולה להתפרש כהוספת שכבת סיבוכיות מיותרת באתר.

אבל, עבור אתרים מסויימים ונסיבות מסויימות, רכיב SEF הינו הכרח.
להלן מספר מקרים:

הגירה נעשית פשוטה וקלה יותר

ננסה להסביר את ההגירה באופן הבא:
נדמיין כי ברשותינו חנות מכר קפה עם תזרים לקוחות קבוע. יום אחד, אנו סוגרים את דלות החנות ועוברים לקצה השני של העיר. דמיינו כמה מהלקוחות יטרחו לנסוע 20 דקות נוספות לבקר בחנות שלכם.
עכשיו תדמיינו כי אפילו לא טרחתם לשים פתק על דלת החנות על כך שעברתם...

אתר חדשות

Google News הינו מקור תנועת גולשים ענק והמטרה של כל אתר חדשות היא להכלל במקור זה. כדי להיות מועמד להיות חלק מאתר זה, על הכתובת URL של כל המאמרים להכיל מזהה ייחודי של לפחות 3 ספרות. בג'ומלה!, ישנו צורך ברכיב SEF בשביל לבצע זאת.

אתר גדול או אחד עם תפריטים מורכבים

הבעיה באה לידי ביטוי בעיקר בשימוש ברכיבים צד-שלישי ובמיוחד באלו המוסיפים שכבות רבות למערך התפריטים (למשל חנות עם הרבה תתי-קטגוריות), אך גם במבנה המדורים והקטגוריות המובנה של ג'ומלה! בו ניתן להציג את אותו קישור בשתי תצורות שונות (טבלה/בלוג).

שוק תחרותי

לעיתים קרובות נשמעות הטענות הבאות על רכיבי SEF:

לאתר ג'ומלה העולמי יש PR9 ואינו משתמש בשום רכיב SEF
נכון, אבל אתר זה אינו מתחרה על תנועת הגולשים. זוהי אינו מטרתו. בנוסף לאתר זה היתרון הגדול של מוניטין מצויין ובעיקר כ-12 מיליון קישורים נכנסים. רובינו לא כאלו ברי מזל.
מדובר באתר של מלכ"ר או בי"ס, למה לטרוח?
סביר להניח שאין צורך לטרוח. אלא אם האתר נמצא באיזושהי תחרות מטורפת למשיכת תלמידים חדשים באמצעות האינטרנט.

אולם, אם האתר נמצא בשוק תחרותי מאוד עם חברות אחרות המשפרות את אתירהן עד המקסימום האפשרי, יש צורך לעשות את אותו דבר. בנוסף לניהול הכתובות, רכיבי ה-SEF מאפשרים גם תכונות נוספות מתגי H1 וניהול משופר לדפי 404 ועד להוספת כותרות ולחצני המשך קריאה. כל דבר קטן, רק עוזר...

אתר בשפה שאינה לטינית

(דיעה אישית של המתרגם שאינה כתובה במאמר המקורי)

בקרוב...


מאמר זה תורגם לעברית והותאם למשתמשים הישראלים ע"י מתי קוצ'ן.
כל הזכויות למאמר When to Use a SEF Component המקורי שייכות ל-Alledia (על-פי רשיון השימוש המפורט באתרם).
]]>
mtk@smartmtk.com (MtK) ג'ומלה! 1.5 Tue, 20 Jan 2009 16:07:09 +0000
חיבור לרשת האלחוטית - N95 http://smartmtk.com/מאמרים/אוניברסיטת-בן-גוריון/חיבור-לרשת-האלחוטית-N95/ http://smartmtk.com/מאמרים/אוניברסיטת-בן-גוריון/חיבור-לרשת-האלחוטית-N95/ הוראות חיבור לרשת W_BGU של האוניברסיטה עבור מכשירי N95 בעברית.
(ייתכן כי המדריך יתאים למכשירים מבוססי סימביאן נוספים)

 1. יש לגשת ל: "תפריט" -> "כלים" -> "הגדרות" -> "חיבור" -> "נקודות גישה".
 2. יש ללחוץ על: "אפשרויות" -> "נקודת גישה חדשה" (במקרה שכבר מוגדרת נקודת גישה עבור רשת WL_BGU - מומלץ למחוק אותה, אך לא חובה)
 3. להזין שם חיבור (למשל WL_BGU)
 4. ערוץ נתונים: "LAN אלחוטי"
 5. שם רשת WLAN: "WL_BGU"
 6. מצב הרשת: "ציבורי" (זוהי ברירת המחדל)
 7. מצב רשת WLAN: "תשתית"
 8. מצב אבטחת WLAN: "802.1x"
 9. יש ללחוץ על "הגדרות אבטחת WLAN" (יוביל למסך הגדרות חדש)
 10. WPA/WPA2: "EAP" (זוהי ברירת המחדל)
 11. יש ללחוץ על "הגדרות תוספי EAP" (יוביל למסך הגדרות חדש)
 12. יש לוודא כי "EAP-PEAP" הוא היחידי שמסומן - במידה ולא, יש לעבור על האפשרויות וללחוץ אפשרויות "הפעלה" או "ביטול" בהתאם
 13. יש ללחוץ על "EAP-PEAP" (יוביל למסך הגדרות חדש)
 14. תעודה אישית יכול להשאר לא מוגדר
 15. תעודה מוסמכת: "Equifax Secure Certificate" (בשונה ממה שמוגדר במדריך המקורי)
 16. שם משתמש בשימוש: "מוגדר משתמש"
 17. להזין את השם המשתמש שלכם ברשת האוניברסיטה
 18. תחום בשימוש: "מוגדר משתמש"
 19. להשאיר את התחום ריק
 20. שלוש האפשרויות הבאות צריכות להיות: PEAPv0 - כן, PEAPv1 - לא, PEAPv2 - לא
 21. יש ללחוץ על מקש השמאל, למעבר לטאב EAP
 22. באותו אופן כמו בנק' 12, רק "EAP-MSCHAPv2" צריך להיות מסומן
 23. יש ללחוץ על "EAP-MSCHAPv2" (יוביל למסך הגדרות חדש)
 24. להזין את שם המשתמש שלכם ברשת האונ' (ללא מתחם/domain, רק שם המשתמש)
 25. בקשת סיסמא: "לא"
 26. יש להזין את הסיסמא שלכם ברשת האונ'
 27. ללחוץ "חזרה" מספיק פעמים עד ליציאה מההגדרות

לבדיקה יש להיות בסביבת האוניברסיטה (איזור בעל קליטת הרשת WL_BGU). לוודא כי התקשורת אלחוטית מופעלת במכשיר, להפעיל את הדפדפן המותקן במכשיר הטלפון ולבחור את נקודת הגישה שזה עתה הוגדרה.
ניתן לדעת שהחיבור הצליח מכיוון שבהתחברות הראשונה מגיעים לדף ההתחברות הראשונית בדיוק כפי שמגיעים עם מחשב נייד רגיל.

ההגדרות נכתבו לפי מכשיר Nokia N95 שגרסאתו: V 30.0.015 (15-07-08).
ייתכן כי בגרסאות שונות ההגדרות שונות.
מאמר זה תורגם לעברית והותאם למכשירי N95 בעברית ע"י מתי קוצ'ן.
כל הזכויות למדריך המקורי שייכות ל-Zit Seng’s Superwall.
תודה ל-יוסי אלקרייף על מציאת המדריך.
ניתן למצוא גרסאות נוספות ושונות של המדריך ברחבי הרשת.]]>
mtk@smartmtk.com (MtK) אוניברסיטת בן-גוריון Thu, 11 Dec 2008 17:20:14 +0000
מצב-הורשה http://smartmtk.com/מאמרים/גומלה-1.5/מצב-הורשה/ http://smartmtk.com/מאמרים/גומלה-1.5/מצב-הורשה/ זוהי עובדה ידועה, כי ג'ומלה! תפסיק את התמיכה במצב-ההורשה (בערך) בגרסאות עתידיות. כמו שניתן להסיק, זו לא הייתה החלטה קלה של צוות הפיתוח של ג'ומלה ומתאמי הפיתוח שלו.
הפסקת התמיכה במצב הורשה אינו עניין של הפסקת התמיכה בפיתוח של המערכת, זהו תהליך אשר דורש הבנה מצד מפתחי הרכיבים (צד-שלישי) ויותר מכך - דורש יישום ברכיבים עצמם.
ברור כי ג'ומלה! אינה יכולה להתקדם ולהשאיר באוויר את מפתחי הצד-השלישי ותוספותיהם.

לא אציג כאן סטטיסטיקה בנושא, אך אנו בערב יציאת ג'ומלה!1.5.4, שלושה חודשים מאז צאת ג'ומלה!1.5.0, הרבה יותר מכך מאז שהוכרז (ואפילו הושלם) קוד הליבה של ג'ומלה! - כפי שניתן לראות בספריית התוספות של ג'ומלה! לא כל מפתחי הרכיבים צד-שלישי מיהרו לבצע הגירה של רכיביהם לג'ומלה!1.5. חלקם, פוחדים מהתהליך, חלקם לא מכירים אותו ולחלקם פשוט לא אכפת או אין להם זמן לכך - אבל מי אני שאאשים אותם? דווקא ניתן להבין אותם , אפילו הרכיבים הגדולים והטובים עדיין לא עשו את המעבר, אז למה שהם יעשו אותו...? למה להכנס לפיצול קוד הרכיב או אפילו שכפול רק בשביל לתמוך בשתי הגרסאות של ג'ומלה!1.0 וג'ומלה!1.5?

הכוח עובר לקהילה

אני החלטתי שאם מפתחי הרכיבים לא יעשו את העבודה, הקהילה תעשה וגם צריכה לעשות זאת. אני לא מצפה מהמשתמשים הפשוטים להתחיל לפתח ו/או למגר רכיבים, אני רק מצפה מהם להיות מודעים במה הם משתמשים - במיוחד אם מדובר ברכיב הדורש שימוש במצב-הורשה.
למה זה חשוב? מכיוון שעכשיו, משתמשי הקהילה (או לפחות מנהלי/בוני האתרים) יוכלו להאיץ במפתחי הרכיבים למגר את גרסאות הרכיבים שלהם אל גרסאה התומכת בג'ומלה!1.5 באופן טבעי. פעולה זו, תעזור לג'ומלה! לוותר על מצב-ההורשה, אשר בתמורה יעזור לכם בחזרה בכל שאנחנו (צוות הפיתוח) נוכל להמקד בקידום ג'ומלה!...

סמן-ההורשה

בעת התקנת הרחבה חדשה, com_installer כבר מדווח למנהל האתר האם הוא זקוק למצב הורשה או לא בשביל להתקין את אותה הרחבה. מה שלא קיימת שם, זו היכולת של ג'ומלה! לדווח על כך בכל זמן אחר, אילו תוספות זקוקות למצב הורשה ואילו לא.

באופן ברור ישנם שני תרחישים אפשריים:
 1. התרחיש הטוב - כל התוספות המותקנות תומכות בג'ומלה!1.5 באופן טבעי.
  במובן הטכני, מצב-ההורשה אינו דרוש לתפקוד האתר.
 2. המקרה הגרוע ביותר - ישנו לפחות הרחבה אחת אשר אינו תומך בג'ומלה!1.5 באופן טבעי, המערכת פשוט תקרוס.
  במובן הטכני, מצב-ההורשה דרוש לתפקוד האתר.

השינוי

הפתרון שאני הצגתי הוא פשוט. שינוי קטן במודל של com_istaller, אשר ישמור את מצב ההורשה של הרחבה מותקנת ותוספת של עמודה לתצוגת הרכיב אשר תציג את מצב ההורשה בכל רשימת התוספות (רכיבים, מודולים, תוספים - שפות לא קיבלו שינוי זה, מכיוון שבכל מקרה ג'ומלה!1.5 לא מאפשרת התקנה של שפות שנכתבו עבור ג'ומלה!1.0)
שתי מחרוזות חדשות נוספו לקובץ השפה en-GB.com_installer.ini במטרה לאפשר מעבר עכבר על מצב ההורשה של ההרחבה. מחרוזות אלו, למעשה יגידו לצופה, ליצור קשר עם מפתח ההרחבה לתמיכה נוספת בג'ומלה!1.5 באופן טבעי בגרסאת ההרחבה.

דוגמא

להלן דוגמא קטנה של רכיב docMAN (גרסא 1.4RC2), שהותקן בג'ומלה!1.5, כאשר הסמן מראה כי docMAN זקוק למצב-הורשה מופעל.
דוגמא לסמן ההורשה עבור רכיב docMAN
(זוהי רק דוגמא להדגמת סמן ההורשה, לא היו כוונות רעות כלפי צוות docMAN)

מתי לצפות לזה?

סמן-ההורשה הוכנס לקוד של ג'ומלה!, לפני שחרור גרסאת ג'ומלה!1.5.3, אולם בשל באג במודל, הסמן יהיה שמיש, רק לאחר צאת גרסאת ג'ומלה!1.5.4 (או לקחת את התיקון מה-SVN).

את הגרסא המקורית באנגלית ניתן למצוא בבלוג המפתחים של ג'ומלה! העולמי: Legacy-Marker.]]>
mtk@smartmtk.com (MtK) ג'ומלה! 1.5 Tue, 03 Jun 2008 11:04:00 +0000
ההבדל בין רכיב למודול http://smartmtk.com/מאמרים/גומלה/ההבדל-בין-רכיב-למודול/ http://smartmtk.com/מאמרים/גומלה/ההבדל-בין-רכיב-למודול/ לעיתים מאוד קרובות, עולה בקרב משתמשים חדשים וותיקים הבלבול בין רכיב למודול. אולם ברגע שנעשית הבדלה, המבנה הארכיטקטורי של ג'ומלה! נעשה ברור.
אז מהו ההבדל בין רכיב למודול?

הנה התשובה הקצרה:
מודול
יכול להופיע בכל דף והוא בדרך-כלל מאוד פשוט.
רכיב
טוען דפים משלו ובדרך-כלל יותר מורכב.

זוהי תשובה מספקת למי שסקרן או חסר זמן להתעמק בנפלאות הארכיטקטורה של ג'ומלה!. לאלו שמתענינים יותר, יש עוד הרבה לגלות.
נתחיל מהאופן בו דף ג'ומלה! בעצם נטען.

]]>
mtk@smartmtk.com (MtK) ג'ומלה! Sat, 24 Nov 2007 00:36:28 +0000
עבודה מסודרת עם קבצי CSS רבים http://smartmtk.com/מאמרים/גומלה/עבודה-מסודרת-עם-קבצי-CSS-רבים/ http://smartmtk.com/מאמרים/גומלה/עבודה-מסודרת-עם-קבצי-CSS-רבים/ העבודה של הסבת תבניות ג'ומלה! לRTL יכולה להיות מייגעת ואף מתסכלת. לא בגלל הקושי שבפעולת ההסבה, אלא בגלל כמות העבודה והדקדקנות שבדר"כ נדרשת.
למה? מכיוון שלא כל מי שיוצר תבנית לג'ומלה!, עובד לפי כללי סדר כלשהם ובדר"כ מדובר בתבניות שחלקים מקטעי הקוד שלה הועתקו מתבניות ישנות יותר ושם מתחיל כל הבלאגן. מעבר לכל זה, תבנית של כל מערכת ניהול תוכן (CMS) ובפרט של ג'ומלה!, אמורות לתת מענה להרבה סוגים של דפים, עם איזורי תצוגה משתמשים וזו לא משימה פשוטה בפני עצמה, שלא לדבר על בעיות ה-RTL שלא תמיד פשוט להתמודד איתן.
אך עבודת עיצוב האתר לא נגמרת בהסת התבנית, ישנה עוד הרבה עבודה מעבר לזה, בעיקר מכיוון שעדיין מדובר במערכת שפותחה בראש ובראשונה לתת מענה לאלפי השפות, אשר כיוון הכתיבה שלהן הוא LTR ולא RTL כמו השפה העברית.

ברוב המקרים בניית אתר כוללת גם התקנה של כמה רכיבים ותוספות במטרה לעבות את מבנה האתר ולתת לו נפח תוכני. התקנות אלו גוררות עוד עבודת הסבה עבור אותם דפי תצוגה שמתווספים עם ההתקנות אשר מגיעות עם CSS המותאם (שוב) ל-LTR.
המדריך הזה לא מסביר כיצד מבצעים הסבה או מהי הדרך הנכונה, הוא רק נותן נקודת מבט על עבודה מסודרת עם קבצי CSS רבים שאותם יש להסב ובכך לאפשר תחזוקה טובה וקלה יותר של האתר במקרה של שינויים.

]]>
mtk@smartmtk.com (MtK) ג'ומלה! Fri, 23 Nov 2007 18:12:13 +0000
שימוש חכם ב-SUFFIX http://smartmtk.com/מאמרים/גומלה/שימוש-חכם-ב-SUFFIX/ http://smartmtk.com/מאמרים/גומלה/שימוש-חכם-ב-SUFFIX/ נתאר מצב בו לאתר יש כמה מודולים, בכמה מיקומי תצוגה ואנו מעוניינים לתת עיצוב מיוחד לאחד המודולים, אך לא לשאר (לא משנה מיקומו).
בדיוק בשביל זה קיימת אופציית ה-Suffix, או בעברית - סופית (ההיפך מתחילית - Prefix).

לצורך הדוגמא, נניח כי אנו מעוניינים למרכז את הכותרת רק של מודול התפריט הראשי (mod_mainmenu).

באופן טבעי, היינו מסתכלים בקובץ ה-CSS של התבנית, מוצאים את הבלוק הרלוונטי עבור הכותרת של המודול.
במקרה של תבנית ברירת המחדל (אופן התצוגה הוא -2, אבל לא נכנס לזה כעת): {geshibot lang="css"}div.moduletable h3 { ... }{/geshibot} ופשוט נוסיף את המרכוז הרצוי: {geshibot lang="css"}div.moduletable h3 { ... text-align: center; }{/geshibot} עד כאן הכל טוב ויפה, אך כאמור, רצינו למרכז את מודול התפריט הראשי ולא את כל כותרות המודולים באשר הם...

ג'ומלה מציעה פתרון פשוט בשם Module Suffix, אשר כשמו כן הוא ותפקידו להוסיף סופית כלשהי לתג העיצוב של המודול.
את הגדרת ה-Suffix, ניתן למצוא, כמו כל שאר ההגדרות, בהגדרות המודול עצמו (בצורה כזו, ניתן להגדיר Suffix ייחודי לכל מודול (או זהה אם נרצה בכך). Image יש לשים לב לעובדה כי עבור מודולים מסויימים (בדומה למודול התפריט) תיתכנה הגדרות Suffix נוספות, שתפקידם זהה, אך מטרתם שונה (כלומר אחראים על איזורי עיצוב אחרים מאשר רמת המודול עצמו).

אם נבחן את הקוד שנוצר בעת שימוש ב-Suffix, נראה כי ההבדל היחידי הוא ב-class של המודול.
במקור, מודול היה נראה כך: {geshibot lang="html4strict"}

{/geshibot} לאחר הוספת ה-Suffix, הוא יראה כך:{geshibot lang="html4strict" foot="נהוג להוסיף '_' (קו תחתון) לצורך הפרדה בין התג המקורי ל-Suffix החדש, אך אין זו חובה."}{/geshibot}

שיטה נאיבית זו, טובה אך לא מושלמת.
ה-class של המודול הנבחר השתנה (בעצם נתנו לו שם ייחודי חדש שלא היה קיים בתבנית העיצוב (ה-CSS) ולכן, המודול שלנו הפך להיות נטול עיצוב.
מכאן, יש בידינו שני פתרונות, כאשר אחד פשוט ודורש טיפה השקעה, והשני מתוחכם יותר, ומסתמך על תכונות CSS בלבד.

הפתרון הפשוט יהיה, ליישם את כל אותם העיצובים שהיו תקפים למודול לפני השינויי, עבור המודול אחרי השינוי.
את זה ניתן לבצע בקלות בקוד הCSS, בצורה הבא: {geshibot lang="css"}div.moduletable, div.moduletable_mainmenu { ... } div.moduletable_mainmenu h3{ text-align: center; }{/geshibot} וכך, גם לכל שאר העיצובים הרלוונטיים מלבד אלו האחראים לאותו תג H3 (הכותרת) אותה אנו מעוניינים למרכז.

לעומתו הפתרון החכם יותר, היה להשאיר את העיצוב הקיים על המודול ועדיין להיות מסוגלים לתת עיצוב מיוחד למודול הרצוי.
את זה ניתן לבצע בעזרת תכונת ה-CSS המאפשרת לכל תג HTML, להכיל כמה מחלקות (classes) עיצוב. בצורה כזו, נוכל לתת למודול שלנו את מחלקת העיצוב המקורית שלו, בתוספת מחלקת עיצוב חדשה, אשר תגרום לו להיות ממורכז כרצוי.
קוד ה-HTML הרצוי, נראה כך: {geshibot lang="html4strict" foot="שימו לב לרווח המפריד בין שתי מחלקות העיצוב"}

{/geshibot}

עכשיו השאלה הגדולה היא: האם ג'ומלה, יכולה לתת מענה שכזה?
התשובה היא: כמובן, רק צריך לדעת איך לעשות את זה.

אם ננסה לכתוב בהגדרות המודול, Suffix המתחיל ברווח, המערכת באופן אוטומטי תסיר את תו הרווח, ונקבל Suffix חסר רווח, אשר אינו פותר את הבעיה כלל (יותר מזה, הוא מחזיר אותנו לפתרון הראשון.

הפתרון פחות אלגנטי משהיינו מצפים, אך עובד!
פשוט עטפו את הרווח וה-Suffix הרצוי במרחאות: {geshibot lang="text" foot="יש לשים לב לעניין, בכל שמירה נוספת של הגדרות אותו מודול"}" mainmenu"{/geshibot}

עכשיו אנו יודעים איך לעבוד עם Suffix עבור מודולים, ונוכל ליישם את אותו הידע עבור עבודה עם Suffix במצבים אחרים במערכת.
אפילו למדנו קצת על תכונות מחלקות ה-CSS ואיך ניתן ליישם את הפתרון החכם הזה בג'ומלה.

]]>
mtk@smartmtk.com (MtK) ג'ומלה! Fri, 14 Sep 2007 14:57:49 +0000
סטטיסטיקת פרוייקטים http://smartmtk.com/מאמרים/גומלה/סטטיסטיקת-פרוייקטים/ http://smartmtk.com/מאמרים/גומלה/סטטיסטיקת-פרוייקטים/ אוהלו הוא פרוייקט חדש המשווה סטטיסטיקות CVS של פרוייקטי קוד פתוח.
בין היתר ניתן למצוא את מספר המפתחים, סטטיסטיקת פעילות של כל איש פיתוח, Google Maps של מיקום המפתחים, עלות הפרוייקט ועוד...

]]>
mtk@smartmtk.com (MtK) ג'ומלה! Wed, 20 Jun 2007 16:16:18 +0000
יצירת PDF לתכנים בעברית - ג'ומלה 1.0 http://smartmtk.com/מאמרים/גומלה/יצירת-PDF-לתכנים-בעברית-גומלה-1.0/ http://smartmtk.com/מאמרים/גומלה/יצירת-PDF-לתכנים-בעברית-גומלה-1.0/ שדרגתם את אתרכם ממערכת ממבו?
צריכים להוסיף בחזרה את היכולת של ג'ומלה ליצור עבור הגולשים שלכם קבצי PDF מעמודי התוכן שלכם?

זהו פתרון חלקי אשר פותר את בעיית הקידוד הקיימת היום במערכת ג'ומלה 1.0.
יש לקחת בחשבון, שעדיין ייתכנו מספר באגים וכאשר יימצא להם פתרון יעודכן המסמך...

]]>
mtk@smartmtk.com (MtK) ג'ומלה! Tue, 19 Jun 2007 23:56:05 +0000
שימוש בפלאש ברכיב הבאנרים המובנה http://smartmtk.com/מאמרים/גומלה/שימוש-בפלאש-ברכיב-הבאנרים-המובנה/ http://smartmtk.com/מאמרים/גומלה/שימוש-בפלאש-ברכיב-הבאנרים-המובנה/ רכיב הבאנרים המובנה בג'ומלה 1.0 (com_banner) אינו תומך באופן טבעי בפלאש (קבצי swf).
בעזרת שינויים קלים של הרכיב, ניתן לגרום לו לעבור יפה מעוד עם פלאש ואף לתמוך בלינק פרסומי המפנה לאתר בדיוק כמו באנר תמונה רגיל (ללא צורך בשינוי הפלאש עצמו).

]]>
mtk@smartmtk.com (MtK) ג'ומלה! Tue, 19 Jun 2007 23:54:41 +0000